Strona Ultrasów na FaceBook

Ruch Ultras w Naprzodzie.

Ultras Division ’05

Pierwsza  grupa (po reaktywacji klubu w 2004 roku) „Ultras Division ’05” powstała w sezonie 2004/2005. Działalność grupy trwała ok. 2 lata, przez które tworzyli różne ciekawe oprawy oraz prowadzili wspaniały doping.

Koniec działalności grupy określa się na ok. 2006 rok.

Ultras Naprzód Janów – UNJ’07

W późniejszym czasie zaczęła formować się nowa grupa, z nowymi członkami. Tak więc w sezonie 2006/2007 powstała kolejna grupa „Ultras Naprzód Janów – UNJ’07”. Największym sukcesem tej grupy była oprawa meczu pomiędzy Naprzodem Janów a TKH Toruń na który zawitała liczna grupa kibiców z Torunia (ok. 50 osób). Jako, że kibice z Janowa są zaprzyjaźnieni z Toruńskimi kibicami, doping i oprawa były prowadzone wspólnie na jednym sektorze! Kto był na tym meczu na pewno pamięta dźwięki z (prawdziwej) trąbki na której grał Toruński kibic. Cała oprawa jak i doping wyszła doskonale. Był to jeden z niewielu meczy, który zapadł w pamięci wszystkich wtedy zgromadzonych kibiców.W ramach rewanżu kilkanaście miesięcy później, ok. 50-osobowa grupa kibiców z Janowa pojechała do Torunia na mecz TKH Toruń vs Naprzód Janów.

W Toruniu kibice również zaprezentowali ciekawą wspólną oprawę.

W sezonie 2008/09 grupa UNJ’07 zaczęła się rozpadać. Aż w końcu trybuny Jantoru „zamilkły”. Przez pewien okres czasu, na Jantorze była totalna cisza, słychać było tylko dźwięk spadającego na ziemię słonecznika. Aczkolwiek co jakiś czas organizowała się mała grupka kibiców i dopingowała swoich ulubieńców. Sytuacja wyglądała tak do końca sezonu 2009/2010.

Ultras Naprzód Janów – UNJ’10

Przełom nastąpił na początku sezonu 2010/11, kiedy to kolejne pokolenie kibiców podrosło. Tym samym już na meczach sparingowych w sierpniu 2010 zorganizowała się liczna grupa dopingująca swoją drużynę. Sytuacją zainteresowali się założyciele byłej grupy UNJ’07 i postanowili „obudzić” trybuny ze snu. Tak więc z meczu na mecz było coraz głośniej, aż w końcu w listopadzie 2010 reaktywowała się grupa Ultras Naprzód Janów, jednak biorąc pod uwagę fakt, że większość członków grupy ultras była „nowa”, postanowili nazwać się UNJ’10 – Ultras Naprzód Janów 2010. Lecz korzenie UNJ’10 sięgają roku 2007. Ultrasi z UNJ’10 działają do dziś i mają za sobą już kilka konkretnych opraw. Największa oprawą grupy była oprawa Meczu Przyjaźni 08.01.2011 roku, którą zorganizowali przy wsparciu Ultras Niebiescy – UN’08.


Ciekawostka:
Na chwile obecną grupa UNJ’10 liczy 6 osób. W sezonie 2010/11 nie było meczu, na którym zabrakłoby dopingu! UNJ’10 zawitali nawet w Jastrzębiu, aby wspomóc dopingiem swoją ukochaną drużynę.