Mamy kolejną smutną wiadomość dla fanów Janowskiego hokeja. Wychowanek Naprzodu Janów, 23-letni napastnik – Łukasz „Lolo” Sośnierz postanowił zakończyć karierę hokeisty. Swoją przygodę z hokejem zaczął jako sześciolatek w Janowie i tutaj właśnie, po 17 latach na lodzie… postanowił ją zakończyć.

Gdy przeszedł przez wszystkie drużyny młodzieżowe i osiągnął odpowiedni wiek, wówczas został powołany do seniorskiej drużyny Naprzodu Janów.

Był to sezon 2009/10, w którym Janowianie występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli wtedy jeszcze Polskiej Lidze Hokejowej.

W sezonie 2011/12 związał się z GKSem Tychy, w którym spędził niespełna dwa sezony. W sezonie 2012/13 powrócił do swego macieżystego klubu. Od tamtej pory reprezentuje barwy Naprzodu Janów.

W obecnym sezonie rozegrał tylko sześć spotkań. Powodem tak małej aktywności Łukasza w tym sezonie są m.in. problemy zdrowotne (przeszedł już dwie operacje kolan), które przyczyniły się do zakończenia kariery. Łukasz również studiuje i pracuje, co także koliduje z zawodowym sportem. Natomiast szalę przeważyło coraz mniej chęci, bowiem jak sam mówi: „Gdy widzę, to co się dzieje z hokejem w tym kraju, to chęci do uprawiania tej dyscypliny drastycznie maleją”.

Niestety tak wygląda polska rzeczywistość. Łukasz Sośnierz nie jest pierwszym i pewnie nie ostatnim wychowankiem Naprzodu, który kończy karierę w tak młodym wieku. Przykre, ale prawdziwe.

Na koniec warto zaznaczyć, że Lolo był bardzo lubiany przez Janowskich kibiców. Nie raz, nie dwa mogliśmy usłyszeć z trybun Jantoru głośne „Lolo, lolo [...]” lub skandowanie jego nazwiska.

W imieniu wszystkich kibiców dziękujemy za te wszystkie lata! Powodzenia w dalszej drodze życia! Sto lat Lolo!

Udostępnij na: