Polski Związek Hokeja na Lodzie informuje, że w dniu 6 czerwca 2014r. przedstawiciele Zarządu PZHL odbyli w Sosnowcu konsultacje z klubami najwyższej klasy rozgrywkowej co do systemu i zasad rozgrywek Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2014/2015 i sezonach następnych.

Wobec faktu powołania przez PZHL ligi zawodowej w hokeju na lodzie i wydania decyzji Ministra Sportu i Turystyki o wyrażeniu zgody na zawarcie umowy o zarządzanie ligą przez spółkę Polska Hokej Liga sp. z o.o., w której to spółce PZHL posiada 100% udziałów, Zarząd PZHL podtrzymał składane wcześniej deklaracje gotowości dokonania takich zmian w strukturze właścicielskiej oraz w umowie spółki PHL sp. z o.o., by decydujący wpływ na jej funkcjonowanie, w tym wybór władz, miały kluby PHL.

Przedstawiciele PZHL i klubów ekstraklasy uzgodnili, iż do 18 czerwca br. zostanie opracowana szczegółowa procedura dokonania zmian kapitałowych w spółce wraz ze wskazaniem docelowej struktury udziałowców, przy założeniu, że PZHL będzie miał w spółce udział mniejszościowy.

Jednocześnie w tym samym terminie przedstawiciele klubów przygotują pakiet rozwiązań formalno-prawnych dotyczących funkcjonowania ligi zawodowej, w tym systemu i regulaminu rozgrywek. Prace będą prowadzone z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej projektów dokumentów.

Zarząd wyraża przekonanie, że do 23 czerwca br. wypracowana zostanie przez kluby oraz PZHL ostateczna koncepcja rozgrywek oraz zasady funkcjonowania ligi zawodowej w hokeju na lodzie.

Żródło: pzhl.org.pl