Dzisiaj na lodowisku Jantor w Janowie miało miejsce ostatnie, decydujące starcie Naprzodu Janów z Orlikiem Opole. Przed dzisiejszym meczem stan rywalizacji wynosił 2:2, więc o tym kto zdobędzie tytuł Mistrza i awans do Polskiej Hokej Ligi decydowało dzisiejsze, ostatnie spotkanie!

No i stało się… Naprzód Janów pokonał Orlika Opole 3:1 ! Stan rywalizacji 3:2 dla Naprzodu.

W meczu nie zagrał dziś kapitan drużyny Marek „Ernest” Pohl, który doznał kontuzji kolana w wczorajszym spotkaniu. Aczkolwiek i bez kapitana Janowianie potrafili stanąć na wysokości zadania!

Mecz na hali Jantor obejrzało ponad 1000 widzów! Był to rekord frekwencji w tym sezonie! Rekord padł również w głośności dopingu, bowiem dziś cała hala dopingowała swoją ukochaną drużynę!

Gdy usłyszeliśmy syrenę kończącą mecz, na trybunach i na lodzie wybuchła euforia! Po zrzuceniu kijów, kasków i rękawic zawodnicy jeździli wokół lodowiska dziękując zgromadzonym kibicom. Zobaczyliśmy również wspólny doping zawodników i kibiców – bezcenny widok!

Chwilę później Janowianie odebrali puchar i spalili kapelusz trenera Waldemara Klisiaka. Po zakończonym świętowaniu na lodowisku, fetowanie przeniosło się na rynek w Nikiszowcu.

Z wielkim hukiem zakończyła się dosłownie przed chwilą feta na rynku w Nikiszowcu, gdzie kibice wraz z zawodnikami hucznie świętowali Mistrza i awans do PHL!

„Nadejdzie wiosna i lepszy czasy, powróci Naprzód w szeregi ekstraklasy!” Tak jest! Naprzód Janów Mistrzem! Tym samym wywalczył sobie awans do Polskiej Hokej Ligi!

Galeria Mistrzów!

20-minutowy materiał filmowy!

MUKS Naprzód Janów vs Orlik Opole – 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Bramki:

1:0 Łukasz Sękowski
2:0 Jakub Radwan
2:1 Mateusz Strużyk
3:1 Łukasz Elżbieciak

Skład Naprzodu:

Elżbieciak, Niemczyk – Działo, Elżbieciak, Kisiel, Radwan – Kulik, Mejka, Sękowski, Bibrzycki, Gryc – Sarna, Kosakowski, Piper, Podsiedlik, Rajski – Żywiołek, Rasikoń, Musioł, Skrodziuk.