Dnia 17 stycznia 2013 roku na lodowisku „Spodek” w Katowicach odbył się ostatni w tym sezonie mecz pomiędzy HC GKS Katowice a MUKS Naprzód Janów, zakończony wygraną naszych zawodników 14:0. Było to 14 zwycięstwo z rzędu Młodzików Naprzodu Janów. Jednak to nie hokeiści byli „bohaterami” tego spotkania.

Na lodowisku zebrała się grupa ok. 100 kibiców drużyny GKS. Już na początku II tercji odpalili pirotechnikę. Mecz został przerwany na 5 minut. Jednak  gdy 2 sekundy do końca meczu doszło do bójki pomiędzy zawodnikami, kibice roztrzaskali pleksę tuż na boksem naszej drużyny (co doprowadziło do zranienia jednego z zawodników). Drużyna udała się do szatni a mecz nie został dokończony.

Ogólnie mecz stał na niskim poziomie, praktycznie cały mecz drużyna Naprzodu „siedziała” w tercji gospodarzy. A sędziowie tego spotkania nałożyli łącznie aż 71 minut kar (w tym kare meczu).

HC GKS Katowice – MUKS Naprzód Janów 0:14 (0:5,0:5,0:4)

0:1 Grzegorczyk (Rajski,Małopolski)
0:2 Skrodziuk (Szołtys,Żywiołek)
0:3 Szołtys (Skrodziuk,Małopolski)
0:4 Rajski (Grzegorczyk)
0:5 Szołtys (Skrodziuk)
0:6 Żywiołek (Śliz)
0:7 Rajski (Dytkowicz,Wróbel)
0:8 Rajski (Wróbel)
0:9 Śliz (Skrodziuk)
0:10 Rajski (Dytkowicz, Żywiołek)
0:11 Szołtys (Skrodziuk)
0:12 Żywiołek (Szołtys)
0:13 Fidelus (Słodczyk, Paszek)
0:14 Małopolski (Rajski, Janota)

MUKS Naprzód Janów: Nowak (od 30 min. Wróbel) – Fidelus, Żywiołek; Krzysztofek, Skrodziuk, Szołtys – Janota, Bujok; Grzegorczyk, Rajski,Małopolski – Paszek,Śliz ; Słodczyk, Pajestka, Jurczyk – Dytkowicz , Wróbel.

Kary 24:47