Niektórzy z piłkarzy Ruchu nie tylko przygotowują się do rundy wiosennej, ale również intensywnie trenują przed hokejowym meczem przyjaźni. Arkadiusz Piech, Maciej Sadlok, Piotr Stawarczyk oraz Michal Pesković już w najbliższą sobotę zagrają na lodzie przeciwko hokeistom Naprzodu Janów.

– Odkąd pamiętam zawsze jeździłem na łyżwach, ale nigdy nie grałem w hokeja. Zadebiutowałem 6 lat temu w organizowanym wtedy po raz pierwszy Meczu Przyjaźni i z roku na rok coraz lepiej radziłem sobie z kijem i krążkiem. Ale początki nigdy nie są łatwe, dlatego bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie Maciej Sadlok i Michal Pesković. Widać, że mają doświadczenie i drużyna będzie miała z nich pożytek. Pochwały należą się także Arkowi Piechowi i Piotrowi Stawarczykowi. Chłopcy zrobili postępy i z pewnością są lepszymi hokeistami niż przed rokiem. Jestem pewien, że w sobotę pokażemy co potrafimy – mówi Wojciech Grzyb, którego oczywiście nie zabraknie w hokejowym zespole Ruchu.

Na lodzie zobaczymy także innych byłych zawodników „Niebieskich”: Radosława Gilewicza oraz Mariusza Śrutwę, a także kierownika drużyny, Andrzeja Urbańczyka oraz rzecznika prasowego, Donatę Chruściel.

>>> zobacz całość