Za nami ostatnie mecze tej rundy sezonu 2012/2013 w 1 lidze hokeja na lodzie. Naprzód Janów powrócił do gry po rocznej przerwie, za którą możemy „podziękować” Polskiemu Związkowi Hokeja na Lodzie… Jak łatwo się domyślić wiadomość o powrocie ucieszyła wszystkich fanów Naprzodu.

Głód hokeja był na prawdę duży. Nigdy nie wiadomo jakie będzie widowisko na tafli, więc o odpowiednią oprawę spotkań i atmosferę na trybunach zadbała grupa Ultras Naprzód Janów.

Pierwszymi oznakami pracy ultrasów były gadżety wydane na początku sezonu, z których zysk został przekazany na zakup materiałów i wykonanie opraw. Smycze łączone Naprzód Janów & Ruch Chorzów rozeszły się jeszcze przed pierwszym spotkaniem na Jantorze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również vlepki 15x15cm z hasłem „Nasza historia staje się legendą”. W tą historię wpisują się też kibice tworząc efektowne widowiska na trybunach.

W wielkim stylu razem z hokeistami powróciliśmy na sektory lodowiska z ul. Nałkowskiej. W pierwszym spotkaniu z Orlikiem Opole zostały zaprezentowane dwie oprawy. W pierwszej tercji rozciągnięta została trzydziestometrowa sektorówka z nazwą klubu oraz herbem, a także wywieszone zostały transparenty o treści „Póki wierzymy wszystko jest możliwe- dzisiaj wracamy przeciwieństwom na pohybel”. Wszystko namalowane w klubowych barwach. Druga oprawa tego dnia to podwieszana sektorówka z trzema postaciami, herbami Naprzodu, Ruchu oraz Katowic. Całość dopełniał transparent „Tutaj jedność to siła, a lojalność potęga” oraz flagowisko w tle. W drugim spotkaniu mimo skromniejszej frekwencji również zaprezentowana została oprawa, a mianowicie herb klubu w asyście flag na kijach.

Kolejna okazja do obejrzenia hokeistów w grze to dwumecz z Podhalem Nowy Targ. Pierwszy mecz znowu przyciągnął na Jantor sporą widownię. W ostatniej tercji spotkania rozwinięty został transparent „Doping, oprawa, ultras, zabawa” z herbem grupy ultras oraz ok 50 transparentów na kijach w barwach klubu z najróżniejszymi motywami. Wszystko zostało odpowiednio „podświetlone” pirotechniką dając na prawdę świetny efekt. W niedzielę zostało zaprezentowane flagowisko z kilkunastu flag na kijach (których ciągle przybywa dzięki Waszej pomocy). Na tych spotkaniach prowadzona była sprzedaż kolejnego gadżetu, a dokładniej kalendarza na 2013 rok z większością opraw przygotowanych przez grupę UNJ’10. Światło dzienne ujrzały również kalendarzyki kieszonkowe.

Na wszystkich meczach prowadzone były zbiórki pieniędzy na oprawy. Na meczach z Podhalem zebraliśmy 490zł, za co serdecznie dziękujemy. Zamierzamy wciąż podwyższać poziom opraw, a przed nami mecze z Polonią Bytom, Legią oraz nasza wizytówka, czyli mecz charytatywny z okazji WOŚP. Potrzebujemy Waszej pomocy. Na meczu z Polonią chcemy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na oprawę WOŚP. Zachęcamy do wrzucenia symbolicznej złotówki i kupna kalendarzy oraz kalendarzyków. Ostatnie mecze pokazały, że zebrane pieniądze nie idą na marne. Nową rundę i rok 2013 chcemy rozpocząć zgodnie z hasłem z kalendarzy. DOPIERO SIĘ ROZKRĘCAMY!!!

Oprawy:

Janów- Opole sobota:

http://i46.tinypic.com/egej60.png
http://i50.tinypic.com/ndo8b7.png

Janów- Opole niedziela:
http://i48.tinypic.com/2vb4yzn.png

Janów- Podhale sobota:

http://i50.tinypic.com/dbr33c.jpg
http://i50.tinypic.com/c2f0n.png

Janów- Podhale niedziela:
http://i48.tinypic.com/260u78o.png

Gadżety:
http://i45.tinypic.com/1figxi.png