W ostatniej kolejce I rundy, a zarazem ostatnim meczu w roku kalendarzowym, po zaciętej rywalizacji i w ostateczności rzutach karnych drużyna MUKS Naprzód Janów pokonała lidera I ligi – zespół MMKS Podhale! Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3.

Przed meczami z Podhalem niewiele kibiców było optymistycznej myśli, gdyż drużyna z Nowego Targu przyjechała do Janowa z kompletem punktów i imponującym bilansem bramkowym, a mianowicie: 30 punktów w 10 meczach (3 punkty za wygrany mecz) oraz 75 zdobytych i 9 straconych bramek.

Jak się okazało w pierwszym sobotnim meczu – nie ma mocnych na lidera. Goście pokonali Janowian 0:4. Tym samym Nowotarżanie powiększyli swój bagaż o kolejne 3 punkty oraz 4 zdobyte bramki, natomiast liczba bramek straconych nie uległa zmianie.

Po bolesnej przegranej w pierwszym meczu, chyba nikt z kibiców nie liczył na tak zacięty i emocjonujący rewanż jaki mieliśmy okazję oglądać na Katowickim Jantorze.

Już w 9 minucie I tercji Marek Sowiński dał kibicom powód do radości, strzelając pierwszego gola w tym spotkaniu. Lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo, gdyż 3 minuty później goście zdobyli wyrównującego gola. I tercja zakończyła się stanem 1:1.

Najwięcej radości przyniosła kibicom II tercja, w której Łukasz Mejka (24 min.) oraz Rafał Bibrzycki (28 min.) wyprowadzili Janowian na dwubramkowe prowadzenie. Po II tercji Naprzód prowadził z Podhalem 3:1.

III tercja należała do najbardziej nerwowych i pechowych, w której Janowianie stracili dwie bramki. Szczęście oraz sędziowanie w tej odsłonie należało do gości. Pomimo zaangażowania, woli walki i głośnego wsparcia kibiców, Janowianom nie udało się wyjść na prowadzenie. Tym samym spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się wynikiem 3:3.

Dogrywka również nie rozstrzygnęła wyniku spotkania, dopiero w rzutach karnych okazało się komu należało się zwycięstwo za dzisiejszą „walkę”.

MUKS Naprzód Janów – MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, 1:0)