Turnieje finałowe Śląskiej Ligi Minihokeja na lodzie – choć śląskiej już chyba tylko z nazwy – odbędą się w sobotę 31.03.br w Tychach oraz w niedzielę 01.04.br. w Katowicach-Janowie. Na tafli Jantoru o tytuł mistrzowski powalczą drużyny z górnej części tabeli, w Tychach o miejsca VIII-XIV zagrają HC GKS Katowice, MUKS Orlik Opole oraz rezerwy pozostałych zgłoszonych drużyn.

Do tegorocznych rozgrywek minihokeja zgłoszonych zostało 14 drużyn najmłodszych adeptów hokejowej sztuki. Akces zgłosiły drużyny MUKS Naprzód Janów I i II, MOSM Tychy I i II, UKS MOSM Bytom I i II, Zagłębie Sosnowiec I i II, UKH Unia Oświęcim I i II, ŁKH Łódź I i II, HC GKS Katowice oraz MUKS Orlik Opole.

Choć większość z uczestniczących w rozgrywkach klubów zgłosiło po dwie drużyny, wszystkie zgłoszone ekipy grały wspólnie w jednej lidze. Mimo, iż trzon minihokejowych drużyn stanowią gracze rocznika 2002 oraz 2003 to w „rezerwach” często uczestniczą dzieci rocznika 2004 i młodsi. Przedstawiciele klubu z Janowa optowali za podziałem rozgrywek na „mini-hokej” (2002 i 2003) oraz „super-mini” (2003, 2004, 2005 i młodsi), jednak rozwiązanie to nie znalazło uznania w oczach działaczy ślaskiej centrali hokejowej.

Tabela po I fazie rozgrywek

Tabela na zakończenie sezonu zasadniczego pokazuje, że zarówno wśród drużyn rocznika 2002 i młodszych jak i drugich drużyn prym wiedli najmłodsi gracze Naprzodu Janów. Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosą jednak rozgrywane w najbliższy weekend turnieje finałowe. W finale „A” rozgrywanym w najbliższą sobotę w Tychach spotkają się zespoły z miejsc 8-14, które zagrają systemem każdy z każdym o miejsca VIII-XIV. W niedzielę w Janowie o miejsca I-VII powalczą drużyny z miejsc 1-7, początek turniejów na obu taflach o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do licznego przybycia i dopingu najmłodszych hokeistów.

Plan turnieju w Katowicach-Janowie

– Jesteśmy normalni, liczymy na zdrowe emocje, sportową rywalizację i dobrą zabawę, bo to w tym wieku jest dla dzieci najważniejsze, a jak przy okazji zawiśnie jakiś medalik to…. ok. – powiedział Janusz Imiołczyk, który poprowadzi do walki II drużynę Naprzodu w najbliższą sobotę.

– Myślę, że powinniśmy się cieszyć, że na taflę Jantoru potrafimy przyciągnąć tak dużą jak na polskie warunki ilość dzieci, które chcą bawić się i grać w hokeja. Ta radość jednak kosztuje i bywa że jest mącona prozą życia codziennego. – To wszystko wymaga systematycznej pracy. – Współpraca ze szkołami daje efekty, nie zawsze jest jednak doceniana. No cóż ale tak to już bywa. My nie składamy broni i walczymy o …. przetrwanie… by hokej w Katowicach-Janowie nie zniknął. Jeśli temu przy okazji będą towarzyszyły sukcesy naszych najmłodszych hokeistów tym bardziej będziemy mieć satysfakcję z dobrze wykonanej pracy – dodał uśmiechnięty trener z Janowa.

Zapytaliśmy również Janusza Imiołczyka o najbliższe plany dotyczące rozgrywek młodzieżowych. – Na zakończenie sezonu około 22.kwietnia chcemy zorganizować turniej tych najmłodszych „Super Mini”” – mamy w planie udział drużyn z Ostrawy, Krnova, Jastrzębia lub Krakowa, no i oczywiście naszych maluchów. Ukłony w tym miejscu dla rodziców – bo wykazuję ochotę i zaangażowanie nie mniejsze niż dzieciaki, a to ważne i bardzo cieszy – bo to potencjał i wartość klubu nieprzeliczalna na żadne pieniądze. – zakończył przedstawiciel „najbardziej śląskiego ze śląskich klubów”.