W poniedziałek 19 marca rozegrany został Finał Mikrusów w którym zmierzyły się drużyny MUKS Naprzód Janów oraz JKH GKS Jastrzębie. Zgodnie z Regulaminem rozegrane zostały III tercje po 15 minut – każda punktowana oddzielnie.

Pierwsza tercja zaczęła się niepomyślnie dla gospodarzy. Już w 35 sekundzie Janowianie stracili krążek we własnej tercji, przejęli go napastnicy gości i wzorowo rozegrali sytuację dwóch na jednego. W 3 minucie piękna dwójkowa akcja Kuba Ślusarczyk – Dawid Kubiszewski, jednak strzał tego ostatniego broni bramkarz gości. W 4 minucie kolejny błąd naszych zawodników i kopia akcji z 35 sekundy. Nasi zawodnicy w pierwszej tercji sprawiali wrażenie bardzo stremowanych, nie umieli pokazać pełni swoich umiejętności, konsekwencją tego był jeszcze jeden gol zdobyty przez gości. Ostatecznie ta tercja kończy się rezultatem 0 – 3.

Druga tercja była bardziej wyrównana – zespół gospodarzy nie mając nic do stracenia zaczął śmielej atakować. Co prawda już w 2 minucie, gdy na ławce kar przebywał Bartosz Schmidt, zawodnicy z Jastrzębia objęli prowadzenie. Zdobyta przez gości bramka nie załamała gospodarzy, przeprowadzili oni wiele składnych akcji – swoje szanse mieli Dawid Kubiszewski, Kuba Ślusarczyk, Łukasz Pieszko, Wiktor Stefaniak – jednak bramkarz z Jastrzębia skutecznie zatrzymywał wszystkie te strzały. W samej końcówce gospodarze wprowadzili 6 zawodnika w miejsce bramkarza – lecz na niewiele się to zdało – zawodnikom z Janowa nie udało się zdobyć wyrównującej bramki i losy Mistrzowskiego tytułu zostały rozstrzygnięte.

Przed trzecią tercją wszystko było jasne, dlatego też ta tercja miała charakter sparingu. Gospodarzom udało się zdobyć honorowa bramkę autorstwa Dominika Kasprzyka po akcji Dominika Gnypa – natomiast rozluźnieni goście zaaplikowali aż 6 bramek naszej drużynie.

Podsumowując – drużyna z Jastrzębia była zdecydowanie lepsza i zasłużenie zdobyła tytuł Mistrzowski. Drużyna z Janowa miała bardzo udany sezon, lecz do najwyższego miejsca na podium trochę brakowało – mamy nadzieję, ze zebrane doświadczenie będzie procentowało w przyszłości.

 
GRATULACJE !!!
 
Skład MUKS NAPRZÓD JANÓW:
 
Gworek, Świerczyna – Siwitza, Stacherski, Gnyp, Ksiondz, Kasprzyk – Schmidt, Ryniewicz, Huchel, Stefaniak, Sosnowski – Likus, Pieszko, Ślusarczyk, Kubiszewski, Płóciennik – Górdziel, Król, Waniczek, Łuczak, Klosa.
 
 
źródło: www.minihokejkatowice.orangespace.pl