Piłkarze Ruchu Chorzów, hokeiści Naprzodu Janów, oldboje „Niebieskich” oraz Gwiazdy i Przyjaciele Domu Dziecka zmierzą się w charytatywnym turnieju „Piłkarze Dzieciom”. W niedzielę 11 grudnia odbędzie się już szósta edycja tej imprezy.

– To bardzo ważny dzień nie tylko dla mnie, ale także dla moich kolegów z drużyny, którzy chętnie biorą udział w tych zawodach. W tym roku turniej zostanie rozegrany w niedzielę 11 grudnia, dzień po meczu z Koroną. Klub zwrócił się z prośbą do Canalu + i Ekstraklasy, aby nie wyznaczano nam spotkania 17. kolejki w niedzielę czy w poniedziałek i przychylono się do naszej prośby – mówi jeden z pomysłodawców imprezy, Wojciech Grzyb.

Podczas dotychczasowych turniejów udało się już zebrać 120 tysięcy złotych. Część tej sumy pozwoliła zrealizować marzenia wychowanków domu dziecka w Mysłowicach – w tym roku zostało tam otwarte nowoczesne boisko do piłki nożnej.

Tym razem w trakcie turnieju będą zbierane pieniądze na leczenie 5-letniego Michałka, podopiecznego mysłowickiego Domu Dziecka i jego dwuletniego brata Macieja, którzy cierpią na dystrofię mięśni.

Dlatego też organizatorzy turnieju będą liczyć na hojność kibiców w trakcie przeprowadzanych aukcji. W tym roku na licytacje trafią m.in. koszulki Jerzego Dudka, Artura Sobiecha z Hannoveru, Arkadiusza Piecha, Rafała Grodzickiego oraz reprezentacji polskich siatkarzy. Ponadto do zdobycia będzie trykot piłkarki ręcznej Ruchu, Kingi Polenz, siatkarek BKS-u Bielsko, a także piłki z autografami piłkarzy „Niebieskich” oraz reprezentacji koszykarzy i Marcina Gortata.

W organizację turnieju zaangażowało się miasto Mysłowice, które objęło imprezę honorowym patronatem. – Wielkie ukłony dla pomysłodawcy, Wojtka, za organizację. Dla całego Ruchu za zaangażowanie i wsparci. I dla wszystkich ludzi dobrej woli. Dla takich chwil warto żyć – przyznał prezydent Mysłowic Edward Lasok.

Bilety będą w cenie 10 i 5 złotych (ulgowy, dla dzieci urodzonych po 1994 roku), a dystrybuowane będą w dwóch punktach: Hali MOSiR w Mysłowicach oraz w „grzybku” na stadionie Ruchu w Chorzowie.

 
źródło: Niebiescy.pl / Ruch Chorzów