We wtorek 04.10 br. zapadła ostateczna decyzja PZHL, w której Prezydium Związku podtrzymało orzeczenie Komisji Odwoławczej i nie przyznało klubowi z Janowa zgody na udział drużyny seniorów w tegorocznych rozgrywkach I ligi hokejowej. – Udowodnili, kto tu rządzi – tak w pierwszych słowach wyraził się rozgoryczony Prezes Naprzodu Janusz Grycner na wieczornym spotkaniu z drużyną i działaczami klubowymi.

– Jeszcze wczoraj popołudniu informowano mnie, że na 95% drużyna zostanie dopuszczona do rozgrywek – wyjaśniał sternik klubu z Janowa.

Jak się okazało zastrzeżenia władz Związku, oprócz terminów korespondencji otrzymywanej z klubu MUKS Naprzód Janów, a dotyczącej zgłoszenia drużyny, budził również stan klubowej kasy. Prezydium PZHL jako jeden z argumentów nie dopuszczenia drużyny do rozgrywek podało fakt “odmowy władz samorządowych Miasta Katowice przyznania stosownej dotacji dla klubu MUKS Naprzód Janów (Naczelnik Wydziału Sportu nie potwierdził możliwości finansowania klubu w sezonie 2011/12)”

– Prosiłem Naczelnika Wydziału o potwierdzenie w Związku faktu przyznania nam dotacji z innego funduszu miejskiego, o czym zapewniano mnie w Urzędzie Miasta, i… albo informacja z Magistratu nie dotarła na czas, albo… – nie dokończył Prezes, choć jego niedomówienie było nad wyraz wymowne.

Innym argumentem “przeciw” było “nie dostarczenie odpowiednich dokumentów o wystarczającym finansowaniu klubu MUKS Naprzód Janów w sezonie 2011/12″

– Przesłałem do Warszawy 5 umów sponsorskich potwierdzających finansowanie na poziomie umożliwiającym nam rozegranie sezonu, bieżące wypłaty stypendiów zawodników oraz spłatę ok. 60% zadłużenia – kontynuował coraz bardziej poirytowany Janusz Grycner. – Nie rozumiem decyzji Związku, miałem pieniądze w postacie zapewnień Miasta, Katowickiego Holdingu Węglowego oraz umowy wstępne ze sponsorami, co jeszcze miałem przedstawić…? […]

>>> czytaj całość