W dniu dzisiejszym 40-te urodziny obchodzi Marek Pohl. Wychowanek Naprzodu Janów, którym niczym wino z wiekiem staje sie dla kolegów coraz wartościowszy, swój niecodzienny jubileusz jak co roku obchodzi w rodzinnym Nikiszowcu. Popularny „Ernest” na równi z dzielnicą Katowic ukochał swój klub. Naprzód Janów – to właśnie w nim stawiał swe pierwsze kroki na lodzie i przez lata nabywał hokejowych doświadczeń.

Mimo trudnej sytuacji w klubie, spadku z ekstraklasy pierwszej drużyny Naprzodu, kapitan nie opuścił statku i dalej stara się wspierać swoich w większości bardzo młodych kolegów. Zarówno na lodzie jak i poza nim Ernest jest dobrym duchem drużyny. Na zakończenie ubiegłego sezonu kapitan janowian zwyciężył w plebiscycie kibiców drużyny na największego „walczaka” zespołu zdobywając tytuł „Waleczne serce sezonu 2010/11”.

 

Wszystkiego najlepszego Ernest!

 

W sezonie 2010/11 hokeista w barwach ekstraligowego Naprzodu Janów w 38 rozegranych spotkaniach zaliczył 30 punktów, 13-krotnie wpisując się na listę strzelców i 17-krotnie asystując przy zdobyciu gola.