Już po raz czwarty na początku stycznia w meczu przyjaźni spotkały się drużyny piłkarzy Ruchu Chorzów oraz hokeistów Naprzodu Janów by jak co roku poprzez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wesprzeć potrzebujących. Celem 19-go Finału WOŚP jest zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W tym roku okazja do świętowania była wyjątkowa gdyż zbiegła się z jubileuszami 90-lecia Naprzodu i Ruchu.

W celu wyrównania „lodowych szans” Niebiescy tradycyjnie otrzymali wsparcie byłych i obecnych hokeistów. W ich szeregach zagrał m.in. jeden z organizatorów imprezy Bogusław Dittrich, Dariusz Haluch, gracz pierwszej drużyny Marek Sowiński, a także byłe gwiazdy Janowa jak Janusz Adamiec, Krzysztof Bujar czy Marek Koszowski. Ponadto w ekipie duetu Kulawik – Imiołczyk, którzy dziś objęli drużynę gości, znalazły się gwiazdy ekranu Krzysztof Hanke z kabaretu Rak, Bogdan Kulas – aktor telewizyjny i teatralny oraz znany miłośnikom Big Brothera Klaudiusz Sevkovic. Drużynę Naprzodu wsparli natomiast wychowankowie klubu reprezentujący dziś barwy GKS-u Tychy, Adrian Parzyszek oraz Sebastian Gonera.

Przy zgaszonym oświetleniu Jantoru wejściu zawodników towarzyszyły lasery oraz specjalistyczne „wydmuchy ognia” z ust fakirów. Jak co roku również dziś bramki padały jak na zamówienie i choć sposób ich zdobycia często mocno odbiegał od hokejowych przepisów, nie to było ważne, liczyło się zupełnie co innego… >>> czytaj całość

Udostępnij na: